KDU.breadcrumbs.homeDomů DOSTUPNÉ BYDLENÍ může být brzy skutečně dostupné díky iniciativě poslaneckého klubu KDU - ČSL v parl
Zpět

DOSTUPNÉ BYDLENÍ může být brzy skutečně dostupné díky iniciativě poslaneckého klubu KDU - ČSL v parlamentu

Přidáno 12. 3. 2019
Ilustrační foto
Na tiskové konferenci v pátek 8. března 2019 oznámil předseda poslaneckého klubu KDU - ČSL Jana Bartošek společně s ministryní pro místní rozvoj K. Dostálovou (ANO) navýšení peněz ve Státním fondu rozvoje bydlení. To umožní vyhlásit již v dubnu 2019 program na podporu výstavby obecních bytů a domů, případně i jejich oprav nebo úprav, v obcích včetně pražských městských částí.
Vlastnictví bytů obcí má být i zárukou dostupné výše nájmů. Poslanec Bartošek zdůrazňoval na tiskové konferenci (https://www.kdu.cz/aktualne/zpravy/jan-bartosek-lide-potrebuji-bydlet-co-nejdrive-nas) důležitost spolupráce: „Jsem přesvědčen, že dobré projekty by se měly realizovat bez ohledu na to, kdo je v koalici a kdo v opozici, protože to pomáhá lidem."

Naše místní organizace vyjádřila již před volbami v rámci programu Patnáctky náš domov podporu bydlení pro mladé rodiny, seniory, rodiče samoživitele, prarodiče vychovávající svá vnoučata, osoby se zdravotním postižením a osoby bez domova.

Využití programu ze Státního fondu rozvoje bydlení je v Praze plně v kompetenci starostů a rad městských částí.