KDU.breadcrumbs.homeDomů Naši kandidáti
Zpět

Naši kandidáti

Přidáno 11. 9. 2018
Ilustrační foto
Představení kandidátů navrhnutých MO KDU-ČSL pro volby do zastupitelstva městské části Praha 15.

V rámci kandidátky pro volby do zastupitelstva městské části Praha 15 vyhlášených na 5.10. - 6.10.2018 navrhla MO KDU-ČSL Praha 15 na společnou kandidátku Patnácky náš domov celkem 15 kandidátů z celkového počtu 31:

1/ PaedDr. Jana Vachulová

Strašnická ulice, Groš / vedoucí sociální služby pro rodiny s dětmi

​V Hostivaři vyrostly naše děti a nyní zde rostou i jejich děti. Záleží mi na tom, aby tu bylo dobré místo pro život všech generací. Cestu k tomu vidím v silných sousedských vztazích, v tom, že se potkáváme a nechováme se navzájem lhostejně. Souvisí to s tím, že pracuji v sociálních službách, kde je lidský kontakt tím nejcennějším.  Proto jsem prosadila granty pro sociální služby, které občanům Prahy 15 poskytují pomoc hlavně v domácím prostředí.


5/ Lukáš Pertl

Miranova ulice / organizátor kulturních akcí, předseda Patnáctka kulturní z.s.

Budu i nadále pokračovat v rozšiřování nabídky kulturních akcí a v podpoře všech oblastí umělecké činnosti v Praze 15, jako to dělám v rámci spolku Patnáctka kulturní. Jako zastupitel se budu snažit o zviditelnění naší městské části na kulturní mapě celého hlavního města a budu pomáhat jak tradiční, tak i nezávislé kulturní činnosti, která vychází z činorodosti místních obyvatel. Kulturu ve všech jejích žánrech je zapotřebí udržovat a rozšiřovat.


7/ Ing. Zdeněk Edlman

ulice U Břehu / projektant pozemních staveb

Občansky se angažuji více jak deset let. Jsem předseda spolku Přátelé Botiče, v němž se snažíme se sousedy chránit přírodu kolem „naší řeky“, a spolu s dalšími spolky bojujeme za zdravou budoucnost Trojmezí. Od roku 2014 se podílím na činnosti komise územního rozvoje Prahy 15. Jako stavební inženýr se v jejím rámci snažím umravňovat „výtěžnost území“ bytovou výstavbou, kterou jsme u nás již skoro zahlceni. V tom chci pokračovat i jako zastupitel.

 

9/ Ing. Petr Šumbera

ulice Rychtáře Petříka / programator

Od září mám doma již dva školáky. Děti jsme nechali zapsat do spádové školy a musím říci, že to nebylo lehké rozhodnutí. Obecně situace ve školství není nejlepší. Někteří rodiče s vidinou lepšího vzdělání vozí své dětí přes půl Prahy. Budu podporovat iniciativu pedagogů vedoucí k všestrannému rozvoji dětí. Zasadím se, aby školní sportovní aktivity budovaly především lásku dětí k pohybu. Věřím ve vzájemnou důvěru mezi pedagogy, vedením a rodiči.

 

12/ Lucie Jechová

asistentka zahraničních zakázek v telekomunikacích

Hostivař je moje srdeční záležitost. Narodila jsem se zde a prožila nádherné dětství. Byla bych ráda, aby tu stejné dětství mohly prožít i mé 2 děti.  Jako nová krev bych ráda podpořila své kolegy v boji proti nesmyslné zástavbě a podpořila zachování posledních zelených ploch v dříve tak poklidné městské části. Ráda bych, aby byla Hostivař přátelská dětem a vlastně všem svým obyvatelům.
 

14/ Mgr. Filip Vachule

HR konzultant

16/ Mgr. Antonín Randa

ředitel charitativní organizace

18/ Mgr. Klára Krybusová

sociální pracovník

20/ Mgr. Markéta Schaeferová

učitelka 1. stupeň ZŠ

22/ Ing Jaroslav Hůrka

pojistný matematik

24/ Jeroným Havel

aktivní senior

27/ Ing. Jiří Hochman

provozní pracovník

28/ Mgr. Jana Mátlová

sociální pracovnice

29/ Ing. Stanislav Šimek

technolog chemické výroby
 

30/ Pavel Skrčený

jednatel soukromé firmy