KDU.breadcrumbs.homeDomů Vyrážíme na jedné lodi
Zpět

Vyrážíme na jedné lodi

Přidáno 6. 9. 2018
Ilustrační foto
V podzimních komunálních volbách se budeme o vaši přízeň v Praze 15 ucházet opět v rámci uskupení Patnáctka náš domov. Tato koalice se kromě dosavadních partnerů – lidovců, zelených a nezávislých kandidátů – rozrostla navíc o piráty.
Před létem jsme v Hostivaři podepsali dohodu o spolupráci těchto stran. Ta vychází z kvalitního programu, který stojí na třech pilířích: důsledné ochraně životního prostředí, zapojování veřejnosti do dění v městské části a maximální transparentnosti radnice. V čele kandidátní listiny jsou naše předsedkyně Jana Vachulová (KDU-ČSL), odbornice na sociální oblast, místostarosta pro územní rozvoj a životní prostředí Marcel Pencák (SZ), ekonomka Radka Daníčková (nezávislá za Piráty) a místostarosta pro dopravu a místní Agendu 21 Milan Ducko (SZ). Kandidovat bude celá řada dalších odborníků, organizátorů občanského života a veřejně činných osobností (s těmi, kteří jsou členy naší MO nebo jsou námi podpořeni, se můžete podrobněji seznámit na jiném místě tohoto webu).

„Ukázali jsme, že umíme spojovat všechny, kterým jde o zdravý rozvoj Prahy 15. Z toho neustoupíme ani v dalším volebním období. I proto jsme dohodu podepsali symbolicky na zelené louce, kterou spolu s občany vytrvale chráníme před obytnou zástavbou, aby mohla sloužit rekreaci stávajících obyvatel,“ přivítal dohodu Marcel Pencák.

„Díky politice, kterou prosazujeme v radě a zastupitelstvu, jsme získali mnoho nových členů a příznivců. Proto věřím, že společně s Piráty vyhrajeme komunální volby v Praze 15 a budeme moci prosazovat náš program i v příštím volebním období,“ dodal místostarosta Milan Ducko.

„Dohoda je potvrzením čtyř let poctivé spolupráce a zároveň důkazem toho, že na komunální úrovni taková spolupráce povzbuzuje stále větší množství občanů k aktivitě,“ popsala vznik dohody Jana Vachulová.

Další informace o koalici Patnáctka náš domov včetně kompletního programu najdete na internetových stránkách www.15nasdomov.cz a na facebookovém profilu Patnáctka náš domov Praha 15.